Image

«А ти був на Говерлі?»

Сьогодні важко уявити собі туриста, який не побував би на вершині найвищої гори українських Карпат. Підйом на Говерлу – далеко не найлегший маршрут. Проте краєвиди, які відкриваються з її вершини, однозначно варті тих зусиль.

Перший туристичний маршрут на Говерлу був прокладений в 1880 році. Сьогодні до вершини ведуть 6 маркованих стежок. За хорошої погоди на них важко заблукати, проте в разі її погіршення варто мати навички орієнтування в горах. Якщо ви йдете в Карпати вперше, найкращим рішенням буде скористатись послугами досвідченого гірського провідника. Гід не лише навчить вас безпечно ходити маршрутами, а і поділиться цікавими історіями зі сходжень та лайфхаками, які полегшують життя туристу.

Шлях до мети

О 8:00 виїжджаємо від кафе «Говерла» (2 хв. від залізничної станції). Буде зручно, якщо плануєте приїхати потягом «Київ-Рахів» – він прибуває о 7:10. Їдемо мікроавтобусом до пропускного пункту, милуючись світанком. Біля пропускного пункту слухаємо короткий інструктаж і вирушаємо до пригод.

Спершу підйом пологий і нескладний. Він приводить нас до спортивної бази «Заросляк». Далі стежка повертає в прохолодний ліс, в’ється вздовж бурхливого струмка, набирає висоту і виводить нас на мальовничий схил Говерли. Маршрут стає більш кам’янистим і проходить крізь кущі жерепу – високогірної хвойної рослини. З кожним кроком нам відкриваються чарівні краєвиди на безмежні гірські простори. Підйом стає складнішим, але ми збираємось з силами і врешті виходимо на вершину.

На вершині п’ємо чай з канапками і милуємось краєвидами. Якщо пощастить з погодою, можна буде перепочити, сидячи над прірвою з теплим чаєм і надихаючись величчю гір. В разі погіршення погоди спускаємось в зону лісу і вже там готуємо обід та переводимо дух. Спускаємось до спортбази «Заросляк», за бажання купуємо сувеніри та гуцульські ласощі і, гріючись променями засинаючого сонця, вертаємось до контрольно-пропускного пунтку. Звідти мікроавтобус везе нас назад у Ворохту.

Радимо вам запланувати нічліг у Ворохті. Ми не можемо розрахувати точний час спуску, адже він залежить від погодних умов і фізичного стану кожного учасника походу, тому зворотній квиток рекомендовано брати не раніше наступного дня.

Вартість участі – 1000 грн.
У вартість входить:

– мікроавтобус з Ворохти і до Ворохти
– вхідний збір до Національного природного парку
– харчування на маршруті
– супровід гіда
– користування загальною аптечкою
– приємні сюрпризи

За додаткову плату надається:
– оренда спорядження
– нічліг у Ворохті

Ознайомтесь будь ласка зі списком необхідного спорядження. Якщо вам чогось бракує, оренду спорядження потрібно замовити заздалегідь.

Замовлення участі:

Error: Contact form not found.

«Колись я сама вперше прийшла в гори. Моє знайомство з Карпатами почалось з зимового соло на Говерлу.З того самого дня я закохалась в них до нестями. Тепер гори – мій другий дім, моє натхнення і мій сенс життя. Поміж усіх вершин люблю Говерлу чи не найбільше – навесні милуюсь тим, як прокидається природа на її схиллах, приходжу сюди влітку і восени, щоб вдихнути життя на повні груди, здійснюю альпіністські спортивні сходження в зимовий період. Я з радістю допоможу вам так само щиро полюбити гори і знайти в них себе»
Аліна Косовська, гірський провідник

Похід в Карпати