Image

Шукаєте нескладну прогулянку чарівними карпатськими горами з невеликим перепадом висот, щоб насолодитись краєвидами і перевірити свої сили? Тоді цей дводенний похід на невисокий, проте дуже мальовничий хребет Кукула – саме для вас. При незначному наборі висоти (всього 700 метрів) ви зможете побачити величну Чорногору, загадковий Свидовець і кам’янисті Горгани як на долоні. Дорога стелиться полонинами. В період квітня-травня з них вже сходить сніг, і величні схили рясно вкриваються ніжними гірськими первоцвітами.

Кукул – чудове місце для новачків у гірському туризмі. На безпечному та легкому маршруті буде доречно перевірити свої сили, звикнути до спорядження, послухати поради гіда, навчитись розкладати наметовий табір, орієнтуватись в горах та поводитись безпечно для природи. Ваш гід – альпіністка та туристка, організаторка волонтерських екологічних акцій в горах Аліна Косовська познайомить вас з технікою безпеки, особливостями карпатських маршрутів і лайфхаками від бувалих туристів.

Шлях до мети

О 8:00 зустрічаємось біля кафе «Говерла» (2 хв. від залізничної станції). Буде зручно, якщо плануєте приїхати потягом «Київ-Рахів» – він прибуває о 7:10.

Шлях до Кукула пролягає через віадук – арочний кам’яний залізничний міст, який з’єднує два береги Прута. Це унікальна пам’ятка архітектури ХІХ ст. Сьогодні міст не працює за прямим призначенням і перетворився на туристичну перлину Ворохти. Зупиняємось біля мосту, відпочиваємо та фотографуємось, перепаковуємо наплічники і вирушаємо до пригод.

Наша дорога проходить по меж Івано-Франківської та Закарпатської областей. Раніше тут був державний кордон між Польщею та Чехословаччиною, тому обабіч дороги нам зустрічатимуться окопи. Під час Першої світової війни за хребет Кукула велись запеклі бої. Їхні наслідки лишились до наших часів – неподалік вершини будемо бачити залишки укріпрайону, бухти колючого дроту та залишки угорських боєприпасів.

В перший день ми пройдемо 10 кілометрів і встановимо наметовий табір в затишному смерековому лісі. Наступного дня снідаємо з видом на світанок за хребтами, відвідуємо колиби – високогірні хатинки місцевих вівчарів, фотографуємось на безкрайніх квітучих полонинах, долаємо ще 10 кілометрів і спускаємось до села Вороненко.

Вартість участі – 1400 грн.
У вартість входить:

– мікроавтобус з Вороненко до Ворохти
– харчування на маршруті
– місце в наметі
– супровід гіда-інструктора

Ознайомтесь будь ласка зі списком необхідного спорядження.
Якщо вам чогось бракує, оренду спорядження потрібно замовити заздалегідь.

Замовлення участі:

Error: Contact form not found.

«Колись я сама вперше прийшла в гори. Моє знайомство з Карпатами почалось з зимового соло на Говерлу.З того самого дня я закохалась в них до нестями. Тепер гори – мій другий дім, моє натхнення і мій сенс життя. Поміж усіх вершин люблю Говерлу чи не найбільше – навесні милуюсь тим, як прокидається природа на її схиллах, приходжу сюди влітку і восени, щоб вдихнути життя на повні груди, здійснюю альпіністські спортивні сходження в зимовий період. Я з радістю допоможу вам так само щиро полюбити гори і знайти в них себе»
Аліна Косовська, гірський провідник

Похід в Карпати