Таємниці села Підкамінь, Львівщина

Підкамінь, Львівщина

За легендою, колись чорт розлютився на монахів, які оселились в монастирі на пагорбі неподалік Львова. Він відірвав від Карпат скелю і кинув на монастир, але промахнувся – камінь впав поруч.

Камінь в селищі Підкамінь Бродівського району Львівської області – дивне геоморфологічне скельне утворення, поруч з яким немає ні гір, ні будь-яких кам’яних насипів, як ніби хтось його сюди приніс. Язичники проводили на камені обряди жертвоприношення. Поруч з ним розташувалось кладовище, про що свідчать кам’яні хрести. Подейкують що вночі навколо каменя творяться дивні речі…

Також Підкамінь славиться своїм монастирем. Він будувався більше п’ятиста років тому – перша літописна згадка датується 1464 роком. Пізніше на місці монастиря створили в’язницю, після неї – психоневрологічний інтернат закритого типу. Після того з будівлі зробили конюшню, пізніше – гараж для сільськогосподарської техніки.

В 1997 році монастир відновлено. Тепер він належить монахам студитам УГКЦ і носить назву Монастир походження дерева Хреста Господнього. Зараз перебуває на реконструкції за кошти Європейського Союзу.

Автор Аліна Косовська

Тревел-блогер, шукачка пригод.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі