UA Travel: Надихайся і мандруй Україною

Їдучи з Дніпра в Павлоград, зліва від траси бачимо непримітне село Межиріч. Мало хто знає що біля нього розташована цікава археологічна пам’ятка – Мавринський майдан, загадки якої досі не до кінця розгадані.

 

З назвою все просто – кілька десятиліть тому територію нинішнього села Межиріч ділили два населених пункти – Межиріч і Маврин. З походженням самого майдану дещо цікавіше. Існує декілька версій: за одною з них це прадавній храм-обсерваторія, збудований 8600 років тому і призначений для визначення пір року за положенням небесних світил. Археологи припускають що майдан був збудований козаками і слугував оборонною спорудою. Також існує версія що це залишки жертовника або обсерваторії прадавньої Аратти і взагалі найстаріша споруда на Землі, що збереглася. Існують і більш містичні версії – про сліди позаземних цивілізацій.

 

Трохи цікавих фактів про Мавринський майдан:
▪️в день весняного рівнодення сонце сідає чітко по центру однієї з западин.
▪️всередині майдану принципово не ростуть дерева, не літають птахи і не затримується вода під час опадів.
▪️чаша майдану по формі нагадує отвір гончарного горщика
▪️звуки, тихо промовлені в чаші майдану, нагорі лунають незвично голосно

 

Яким би не було походження цього незвичного місця, зараз воно лишається привабливою перлиною для туристів. Поруч облаштоване місце відпочинку з альтанками, поблизу є річка. Кажуть що на Мавринському майдані завжди чарівні світанки та заходи сонця. Не знаю щодо завжди, але цього разу мені пощастило зловити неймовірно красивий і загадковий світанок після ночівлі в наметі неподалік.

 

Аліна Косовська