UA Travel: Надихайся і мандруй Україною

Невицький замок розташований на Закарпатті, недалеко від Ужгорода. Він заховався в невисоких горах неподалік річки Уж, і щоб потрапити до нього потрібно трохи прогулятись лісом – від парковки до замку веде ледь помітна стежка, яка перетинає струмок і в’ється вверх по схилу вздовж зелених маркерів на деревах.

 

Перша згадка про Невицький замок датується ХІІ століттям. Тоді на його місці знаходилась дерев’яна оборонна споруда, оточена ровами і валами. Її використовували угорці для захисту від монголо-татар. Останні в свою чергу зруйнували споруду, і пізніше на її місці виросла вже більш капітальна – кам’яна.

 

Кам’яний замок, руїни якого і понині лишаються на горі, відбудовували трансильванці та пізніше – угорці. В народі існує легенда про Погану Діву – володарку замку. Подейкують що жінка наказувала домішувати у вапно яйця та молоко, аби зробити споруду міцнішою. Спочатку чаклунці вистачало тваринного молока, але пізніше знадобилось материнське, а після нього – кров незайманих дівчат. Майстрів які відмовлялись працювати з незвичним матеріалом жорстоко карали. Ситуацію виправив сільський хлопець Іванко, який дивом отримав титул царя та стратив чаклунку на очах у вдячних селян.

 

Видовищні руїни замку дійсно пронизані відчуттям чогось таємничого. І… ви теж бачите привидів на одній із моїх фото?

 

Аліна Косовська