UA Travel: Надихайся і мандруй Україною

Одноденна мандрівка – Хом’як і Синяк

457 457 people viewed this event.

Маршрут стартує з мальовничого урочища Женець неподалік водоспаду Женецький Гук. До старту від залізничної станції Яремче їдемо комфортним позашляховиком. Перша ділянка підйому – полога, і тягнеться затишним лісом. Пізніше крутизна схилу зростає, але всього за декілька кілометрів шляху стежка виводить нас на мальовничий гребінь, який з’єднує вершини Синяк і Хом’як. Влітку тут працює сироварня, де можна придбати гуцульську молочну продукцію. Звідси відкривається захоплюючий краєвид на Чорногору та навколишні села. Але ми не зупиняємось і рухаємось далі. Стежка пробігає невеличку ділянку лісу, за якою починається рельєф, характерний для гірського масиву Горгани. Тут високогірні схили всипані химерними греготами – кам’яними брилами різних форм і розмірів, вкритих яскраво-зеленим мохом. Деякі камені лежать непорушно, інші невпевнено балансують під ногами, додаючи нашій пригоді яскравих відчуттів.

Нарешті підйом добігає кінця, і перед вами відкривається незабутній краєвид. Навколо тягнуться гірські хребти, між якими в синьому тумані дрімають міста та села. Непорушним монолітом в декількох кілометрах височіє гора Синяк, закликаючи нас до себе, тож ми рухаємось далі до його підніжжя. На полонині робимо зупинку, щоб відновити сили за горнятком чаю, і знов починаємо виснажливий підйом. Вище лісу на нас чекають вже знайомі нам греготи, з яких складається майже кілометр нашого шляху. Химерний гребінь Синяка, вкритий каменями і поодинокими ялинками, вестиме нас до найвищої точки повз незабутні краєвиди. Врешті діставшись вершини, ми зробимо зупинку щоб насолодитись ними сповна.

В зимовий період підйом займе значно більше часу, тож варто захопити з собою ліхтарики. Не переймайтесь, якщо раніше не доводилось подорожувати у темряві – адже поруч з вами будуть наші провідники. На підйомі вам не знадобиться багато речей, тож можна буде залишити великі рюкзаки та сумки у нашому джипі, який чекатиме нас в урочищі Женець та довезе назад у Яремче. Якщо забажаєте залишитись в Яремчі на нічліг та продовжити своє знайомство з Карпатами, наш менеджер з радістю допоможе вам з підбором та бронюванням житла.Щоб зареєструватися на цю подію, надішліть свої дані kosovskauatravel@gmail.com

Реєстрація за допомогою електронної пошти: Gmail / AOL / Yahoo / Outlook

 

Тривалість:

1 день
 

Сезонність:

цілорічно
 

Відстань:

16 км
 

Складність:

середня
 

Місце збору:

 

Категорія:

 

Ціна:

1000 грн