UA Travel: Надихайся і мандруй Україною

В лісах Полтавщини ховається один із найкрасивіших штучних кар’єрів України – Чикалівський гранітний кар’єр. З неба по формі він нагадує серце, і потрапивши сюди дійсно розумієш: Чикалівка – то любов.

 

Над прозорою прохолодною водою з усіх боків височіють скелі. Подекуди вони здіймаються прямо з води, в інших місцях під ними є клаптики лісу, де можна поставити намет і відпочити наодинці з природою. Кар’єр давно перестав працювати на видобуток граніту і тепер природа сміливо забирає своє – по скелях снують ящірки та вужі, біля води гріються величезні жаби, а в небі кружляють чайки. Тонкий перешийок відділяє Чикалівський кар’єр від річки Дніпро – одразу за ним починається мальовничий берег, на протилежному боці якого видніються вогні та труби Горішніх Плавнів.

 

Скелі Чикалівки не лишились без уваги альпіністської спільноти. Не так давно полтавські альпіністи почали облаштовувати скелелазні маршрути в кар’єрі. На сьогодні район налічує понад 50 маршрутів різної складності. Ідучи навколо кар’єра малопомітною лісовою стежкою, схожою на ті що трапляються в горах, ви точно натрапите на якийсь із них – з дбайливо почищеною стіною, закріпленими шлямбурами та станціями і облаштованим майданчиком для страхуючого. З кожної стіни відкривається чарівна панорама на кар’єр, що мотивує лізти вище і насолоджуватись красою.

 

Нещодавно на скелях Чикалівки пройшов фестиваль скелелазіння “Кубок граніту”, також організований місцевими альпіністами. Учасники приїздили з усієї країни та розміщувались в наметовому таборі під одною зі скель. Місцевість Чикалівки дозволяє гармонійно поєднати власне скелелазіння з купанням в кришталево чистій воді, маленькими радощами життя в наметовому містечку, читанням книги на камені над прірвою, пробіжками грунтовою дорогою з мальовничими краєвидами та іншими незабутніми враженнями.

 

Якщо ви шукаєте, де провести вихідні в оточенні неймовірної природи – вам точно варто завітати до Чикалівки. Доречі вона розташована не так далеко від Кременчуга і має зручне транспортне сполучення – до однойменного села курсує маршрутка і зупиняється на спеціально облаштованому майданчику прямо над кар’єром. Тут же можна спробувати свої сили в скелелазінні – в Чикалівці є цікаві стіни як для новачків, так і для досвідчених спортсменів.